خواص کلم قمری - خاصیت درمانی و دارویی کلم قمری | تغذیه

ناشر : دانلود آهنگ غمگین

خواص کلم قمری - خاصیت درمانی و دارویی کلم قمری | تغذیه


کلم قمری، یک سبزی دوست داشتنی در اروپاست اما تا قرن نوزدهم وارد آمریکا نشده بود. کلم قمری دارای رنگ‌های متفاوتی است. کلم قمری بنفش رنگ،مزه تندتری نسبت به کلم قمری سفید یا با رنگ سبز روشن دارد.

درباره کلم قمری:

نصف عهده از کلم قمری پخته شده شامل ۲۴ کالری است. نصف عهده از آن دارای ۵.۵ گرم پروتئین و ۱.۵ گرم چربی است. کلم قمری چربی یا کلسترول ندارد. نصف عهده از کلم قمری ۱۷ میلی گرم سدیم، یک گرم فیبر و ۴۴ میلی گرم ویتامین  Cدارد.

ارزش استفاده کلم قمری:

از آنجایی که کلم قمری چربی یا کلسترول ندارد و کالری آن خیلی پایین است، قادراست برای تندرستی قلب سودمند باشد. اگر با نمک کمتری پخته شود انتخاب مناسبی خواهد بود. کلم قمری منشا مناسبی از ویتامین C است زیرا نصف عهده از آن قادراست ۷۰ درصد از احتیاج هر روزه جسم به ویتامین C را رفع کند.

همینطور بخوانید: منابع اصلی ویتامین C

خصوصیات کلم قمری:

کلم قمری شامل  مواد شیمیایی گیاهی(فیتوکمیکال‌ها) به نام ایزوتیوسیانات است که قادراست در برابر گونه های متفاوتی از سرطان‌ها مقاومت کند. ایزوتیوسیانات قادراست یک مانع در برابر هورمون‌هایی ایجاد کند که با سرطان سینه و پروستات وابسته اند.

انتخاب درست:

برای اینکه از مزایای کلم زیادترین مصرف را ببرید،تلاش نمایید کلمی را انتخاب نمایید که قطر سه اینچی دارند. برگ‌های آن بایست کامل باشد . کلم قمری کوچک‌تر مزه زیادتری دارد.

از آنجایی که کلم قمری مزایای بیشتری برای تندرستی جسم دارد بایست از آن مصرف نمایید.تلاش نمایید کلم قمری را به صورت رشته‌های نازک برش دهید و به صورت خام در سالاد مصرف نمایید. همینطور می‌توانید آن را کبابی نمایید.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ غمگین قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد