خواص مومیایی (مومیا) - 8 خاصیت ماده طبیعی مومیا | تغذیه

ناشر : دانلود آهنگ غمگین

خواص مومیایی (مومیا) - 8 خاصیت ماده طبیعی مومیا | تغذیه


مومیا نتیجه یک روند زیاد از تجزیه مواد گیاهی و مواد معدنی است. این ماده چسبناک، سیاه و قیر نظیر است که از سنگ های موجود در دامنه های کوهستانی به دست می آید.

مومیا به طور قدیمی در هند و تبت یافت می شود، هر چند که در حال حاضر در خیلیی از کشورهای دیگر نیز می توان آن را نمایان کرد.

این ماده قرن هاست که در دکتری قدیمی هند مصرف شده است و مواد آن در خیلیی از تقویت سودمند است. در این مقاله، در مورد مزایا و پیامد احتمالی این ماده طبیعی با هم صحبت خواهیم کرد.

۸ مورد از خصوصیات مومیا:

مومیا وقتی که به درستی مصرف می شود قادراست مزایای بیشتری برای جسم به همراه داشته باشد. این مزایا امکان پذیر است به دلیل غلظت بالای اسید هومیک و اسید فولویک و دیگر مواد معدنی موجود در آن باشد.

 1. عملکرد مغز:

مومیا از تجزیه آلی ماده گیاهی شکل گرفته و به عنوان یک مکمل یا پودر در دسترس است.

مواد متعدد موجود در مومیا امکان پذیر است برای عملکرد مغز سودمند باشد و حتی امکان پذیر است به معالجه آلزایمر نیز یاری کند.

یک مطالعه در مجله بین المللی مریضی آلزایمر نشان می دهد که مومیا به طور قدیمی برای طول زندگی و کندتر شدن فرآیند پیری مصرف می شود. مواد آن امکان پذیر است به کنترل آشفتگیات شناختی نظیر آلزایمر یاری کند.

پژوهشگران انتظار دارند مومیا در پیشگیری از آشفتگیات شناختی تأثیر بگذارد، اما تحقیقات زیادتری برای کشف این قابلیت ها ضروری است.

 1. پیری:

یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد که اسید فولویک، یکی از مواد کلیدی در مومیا؛ به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد التهابی عمل می کند. به همین خاطر، مصرف این ماده امکان پذیر است به کم شدن رادیکال های آزاد و ضرر سلولی در جسم یاری کند که دو فاکتور کلیدی در پیری هستند.

مکمل هر روزه مومیا امکان پذیر است در برخی مردم سبب زیاد شدن طول زندگی و کندتر شدن روند پیری زودرس شود.

 1. کم خونی:

کم خونی وقتی ایجاد می شود که خون سلول های سالم یا هموگلوبین به اندازه نداشته باشد. دلایل بیشتری برای کم خونی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به فقدان آهن ذکر کرد.

کم خونی دراثر فقدان آهن قادراست نشانه ها متعددی را در جسم ایجاد کند، از جمله:

 • ضربان قلب نامنظم
 • خستگی و ضعف
 • دست ها و پاهای سرد
 • سردرد

مومیا شامل مقادیر بالای اسید هومیک و آهن است که امکان پذیر است در معالجه کم خونی دراثر فقدان آهن سودمند باشد. با این وجود باارزش است که قبل از استفاده مکمل، این گزینه را با یک دکتر تحقیق نمایید.

 1. ضد ویروس:

طیف گسترده ای از مواد معدنی و مواد موجود در مومیا نیز امکان پذیر است به جنگیدن با ویروس ها یاری کند. یک تحقیق در این زمینه نشان داد که مومیا قادراست خیلیی از ویروس های متفاوت را در محیط های جداگانه، از جمله بعضی از ویروس های هرپس را از بین ببرد.

پژوهشگران بیان داشتند که اگر چه به دید می رسد مصرف این ماده اثربخش باشد اما مطالعات زیادتری برای تایید این ادعا احتیاج است.

 1. سرطان کبد:

مطالعات نشان می دهد مومیا قادراست با بعضی از سرطان ها جنگیدن کند. یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد این ماده سبب خراب سلول های سرطانی در کبد می شوند.

همینطور مومیا جلوی تکثیر سلول های سرطانی را می گیرد. پژوهشگران خاطر نشان کردند که نتایج آنان نشان می می دهد مومیا دارای تاثیر ضد سرطان است، اما مطالعات زیادتری برای تایید این موضوع ضروری است.

 1. تندرستی قلب:

از آنجایی که مومیا قادراست فشار خون را پایین بیاورد، قادر است مریضی قلبی یا پرفشاری خون را کمتر کند. مومیا همینطور امکان پذیر است از قلبمراقبت کند و تندرستی قلب را خوب شدن قسمتد. مطالعات اخیر با مصرف موش های صحرایی نشان داده است که مومیا تاثیرمراقبت ی بر روی قلب دارد.

باارزش است که توجه داشته باشیم که مومیا امکان پذیر است در بعضی از موارد فشار خون را کم شدن دهد و نبایست توسط کسی که مریضی قلبی فعال دارد، مورد مصرف قرار گیرد.

 1. چاقی:

حمل وزن اضافی قادراست عضلات را از بین ببرد و بر استخوان ها فشار وارد نماید. یک مطالعه در مجله خوراکی دارویی ذکر کرده است که مردم چاق به زمان استفاده مکمل مومیا بازتاب مناسبتری نسبت به دیگر مردم به تقویت معالجه ای داشته اند.

پژوهشگران خاطر نشان کردند که مومیا به فعال شدن ژن ها در جسم یاری می کند. این ژن ها به عضلات اسکلتی یاری می کنند خود را به شتاب با تمرین جدید سازگار نمایند. این موضوع قادراست به معنای خستگی کمتر و قدرت زیادتری در طول وقت باشد.

 1. باروری در آقایان و تستوسترون:

مومیا برای زیاد شدن باروری آقایان نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. در یک مطالعه ۶۰ مرد نابارور مومیا را دو بار در روز به مدت ۹۰ روز استفاده کردند.

پس از دوره آزمایشی، تقریبا نیمی از آقایان که معالجه را انجام دادند، زیاد شدن کل تعداد اسپرم و تحرک اسپرم را تجربه نمودند، یا اینکه تعداد حرکت اسپرم به سمت تخمک خوب شدن یافته بود.

مطالعه دیگری در مورد توانایی مومیا برای زیاد شدن میزان تستوسترون در داوطلبان سالم انجام شد. آقایان ۴۵ تا ۵۵ ساله به مدت ۹۰ روز با مومیا معالجه شدند. در پایان این دوره، پژوهشگران زیاد شدن قابل توجهی در مقدار کل تستوسترون مشاهده کردند.

شیوه مصرف مومیا:

پودر مومیا را می توان در آب یا شیر حل کرد.

مومیا به عنوان یک پودر یا به عنوان مکمل ای که قادراست در شیر یا آب حل شود، در دسترس است.

یک شخص قادراست قسمتی از مومیا را در مایع جدا کند و آن را تا سه بار در روز، بسته به دستورالعمل های بسته، بنوشد.

دوز پیشنهاد شده مومیا، ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی گرم در روز است. با این حال، باارزش است که یک شخص قبل از استفاده مکمل های طبیعی با دکتر صحبت کند.

پیامد جانبی مومیا:

تحقیقات نشان می دهد که مومیا برای مصرف زیاد مدت به عنوان یک مکمل خوراکی سودمند است. با این حال، این ماده نیز پیامد جانبی خود را دارد.

مومیا امکان پذیر است فشار خون را کم شدن دهد. این موضوع قادراست برای مردمی که از داروهای ضد فشار خون استفاده می کنند پرمخاطره باشد. مردم مبتلا به مریضی قلبی فعال یا با سابقه فشار خون پایین بایست از استفاده مومیا پیشگیری کنند.

نظارت بر روی مکمل های طبیعی به نظیر داروهای تایید شده نیست، درنتیجه باارزش است که این مکمل را از منشا معتبر گرفتن نمایید. مومیا با کیفیت پایین امکان پذیر است در بعضی موارد با فلزات سنگین، رادیکال های آزاد و حتی آرسنیک مسموم شود.

نتیجه گیری:

مومیا دارای مزایای متعددی برای تندرستی است و اگر به درستی مصرف شود قادراست ایمن و اثربخش باشد. همیشه مناسبتر است قبل از استفاده هر ماده مکملی با دکتر خود مشورت نمایید.

اینکار مانع از ایجاد پیامد جانبی در جسم می شود.


نظر های خودتون را برای دانلود آهنگ غمگین قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد