چگونه از پوست حساس مراقبت کنیم؟ | تغذیه

ناشر : دانلود آهنگ غمگین

چگونه از پوست حساس مراقبت کنیم؟ | تغذیه


آیا پوست حساس شما نیز دارای جوش است و خارش بیشتری دارد؟ در این مقاله قصد داریم مواظبت‌های مورد احتیاج برای پوست های حساس را بیان کنیم.

پوست حساس:

زیادتر مردم همواره فکر می‌کنند پوست حساسی دارند. بر اساس تحقیقات انجام شده، خانم ها هر روزه به طور متوسط از ۱۲ محصول متفاوت با ۱۶۸ ماده تشکیل دهنده منحصر به شخص مصرف می‌کنند. افزون بر موارد استرس زا، تقویتی همانند آلودگی هوا، تغییرات هورمونی و نگرانی نیز قادراست پوست شخص را تحت اثر قرار دهد.

اگر شما نیز از جوش، خارش و قرمز شدن پوست خود رنج می‌برید در دنباله با ما همراه شوید تا استراتژی‌های مورد احتیاج برای معالجه و مواظبت از این گونه پوست را با هم یاد بگیریم.

لکه‌های قرمز در پوستهای حساس

وقتی که رگ‌های خونی، برآمدگی‌ها و غده‌های چربی بزرگ شده را بر روی بینی، نوع و چانه خود مشاهده می‌نمایید، امکان پذیر است همه ی این موارد نشان دهنده تقویت ویژهی به نام روزاسه باشد که تقریبا ۱۶ میلیون آمریکایی را تحت اثر خود گذاشته است.

مردمی که به مریضی روزاسه مبتلا هستند همواره خیلی زود بر افروخته و سرخ می‌شوند. این موضوع وقتی رخ می‌دهد که رگ‌های خونی صورت گشادتر می‌شوند و خون را به میزان پوست نزدیک‌تر می‌سازند.

در این تقویت چه کاری بایست انجام داد؟

مناسبتر است از مواد تسکین دهنده‌ی عاری از صابون همانند جلبک، جوی دوسر کلوییدی و شیرین بیان که به عنوان ماده ضد التهابی عمل می‌کنند مصرف نمایید. از مالش شدید و سخت پوست ، مصرف محصولات پوستی شامل اسید همانند اسید گلیکولیک پرهیز نمایید. تغییر رژیم خوراکی نیز قادراست سودمند باشد.

در حالیکه خوراکی های تند و ادویه دار قادراست قرمزی پوست را بدتر کند، استفاده خوراکی های پربار از پروبیوتیک همانند ماست با گیاهان تازه قادراست از حساسیت، قرمز شدن و خارش پوست پیشگیری نماید. اینکار همواره با مسدود کردن مواد شیمیایی التهاب آور انجام می‌شود.

مناسبترین محصولات برای لکه‌های قرمز:

  1. تسکین التهاب با ماسک جوی دوسر فوری فیرست ایدبیوتی.
  2. کرم‌های ضد قرمزی با فرمول سبز که قادراست پوست را شاداب نگه دارد.
  3. مصرف کرم‌هایی که شامل جلبک سبز و قهوه‌ای هستند و می‌توانند التهاب را کم شدن دهند. در این کرم‌ها همواره گلیسرین نیز مورد مصرف قرار می‌گیرد که سبب زیاد شدن رطوبت و شادابی پوست می‌گردد.

بازتاب های آلرژی‌زای پوست حساس

همواره واکنش‌های آلرژی‌زا وقتی رخ می‌دهد که پوست شما با یک ماده خارجی هماهنگ نباشد و سیستم ایمنی آغاز به ایجاد جواب نماید. اگر به طور مداوم پوستی ملتهب دارید، امکان پذیر است این وضعیت به دلیل آشفتگیات ژنتیکی در پوست باشد.

این بدان معناست که اگر مادر شما به مواد ویژهی حساسیت دارد امکان پذیر است پوست شما نیز به این مواد حساس باشد.

در این تقویت چه کاری می‌توان انجام داد؟

علامت‌های آلرژی را با کمپرس شیر تسکین دهید. برای انجام اینکار می‌توانید یک کاسه متوسط بردارید و میزان مساوی از آب گرم و شیر را ترکیب نمایید. یک پارچه تمیز بردارید و آن را در کاسه فرو ببرید و روی نواحی مورد دید بگذارید.

کرم‌های ساخته شده از آلوئه‌ورا نیز قادراست سودمند باشد. از موادی که محتوای پربار از روی دارند مصرف نمایید.

پوست خیلی خشک:

اگر پوست صورت شما دارای بافت خشکی است، این موضوع نیز قادراست خیلی آزاردهنده باشد. فقدان آب قادراست علت خشکی پوست باشد. همینطور این موضوع امکان پذیر است به دلیل رژیم خوراکی ویژه، آب و هوا یا محصولات پوستی باشد.

فقدان آب یک تقویت مزمانی است اما پوست خشک یک گونه پوست است و شما با آن به دنیا آمده‌اید. پوست خشک همواره نقادراست چربی مورد احتیاج و به اندازه را تولید کند درنتیجه همیشه بایست رطوبت مورد احتیاج را تامین نمایید.

در این تقویت چه کاری می‌توان انجام داد؟

اگر پوست صورت خود را دوبار در روز می‌شویید،تلاش نمایید اینکار را در شب انجام دهید و از یک پاک کننده عاری از صابون مصرف نمایید. از محصولاتی که شامل الکل هستند مصرف ننمایید.تلاش ننمایید پوست خود را بمالید. لایه برداری شدید قادراست تقویت شما را بدتر کند. در عوض مناسبتر است از یک کرم مرطوب کننده مصرف نمایید.

جوش در پوست حساس

امکان پذیر است دوران نوجوانی و جوانی را پشت سر گذاشته باشید اما هنوز هم بر روی پوست صورت‌تان جوش‌ها خودنمایی می‌کنند. آکنه یا جوش همواره به دلیل علت ها متفاوتی بر روی پوست مشخص می‌شود.

استرس، فقدان خواب، غده‌های چربی خیلی فعال و قرار گرفتن دربرابر محصولات جوش زا قادراست از جمله این علت ها باشد. اما مردمی که دارای پوست حساس هستند زیادتر از دیگر مردم دربرابر جوش و التهاب قرار دارند.

مقاله مرتبط: ماسک های ضد جوش صورت

در این تقویت چه کاری می‌توان انجام داد؟

ببینید چه چیزی سبب ایجاد جوش در صورت شما می‌شود. آیا این جوش‌ها به دلیل محصولات یا موقعیت‌های ویژهی است؟ اگر به زمان مصرف محصولات آرایشی ویژه، جوش می‌زنید مناسبتر است مصرف آن را ممحدوده یا متوقف نمایید. از پاک کننده‌های ملایم مصرف نمایید و سپس از اسید سالیسلیک مصرف نمایید.

این ماده نه تنها قادراست منافذ بسته را باز کند بلکه نسبت به بنزوئیل پراکسید برانگیختن کنندگی کمتری دارد. معالجه با سولفور نیز قادراست سودمند باشد، این ترکیب قادراست چربی اضافی را پاک کند. مصرف مرطوب کننده را فراموش ننمایید. استفاده میزان بیشتر ید که در اسفناج یافت می‌شود قادراست سبب ایجاد آکنه گردد.