اطلاعات خرید کابل RG59 و سایر کابل های کواکسیال

ناشر : دانلود آهنگ غمگین

همه ما احتمالاً کم و بیش چیزهایی در مورد کابل RG شنیده ایم. کابل RG یکی از کابل های پراستفاده در زمینه انتقال اطلاعات در دوربین مداربسته آنالوگ، آنتن تلویزیون و ماهواره و… است.. در این مطلب به تمامی سوالات شما در مورد کابل RG پاسخ داده می شود:

آشنایی با کابل RG

یکی از رایج ترین کابل ها برای انتقال داده های محافظت شده کابل کواکسیال، کواکسی یا RG است. این نوع کابل دارای دو رساناست و به صورت هم محور جهت دار شده است. اما لایه ای عایقی برای تفکیک آن ها به کار رفته است. RG در واقع مخفف شده عبارت Radio Gauge است.برای مشاهده قیمت کابل rg 59 به سایت ویسمن مراجعه فرمایید.
کابل RG یا کواکسیال در واقع نوعی کابل مسی با پوششی خاص است. این پوشش خاص باعث می شود کابل کواکسیال به خوبی در مقابل نویز و تداخل سیگنال محفوظ بماند. این کابل به واسطه لایه عایق داخلی که داشته شکلی ضخیم و گرد دارد و با دیگر کابل ها از نظر ظاهری متفاوت است.
کابل RG نیز مانند هر کابل دیگری دارای انواع مختلفی است که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد. اما در این بین کابل های RG-6 و RG-59 از سایرین پراستفاده تر هستند. کابل های کواکسیال را می توان در رنگ هایی مثل قهوه ای، سفید و مشکی در بازار یافت.
کابل RG در واقع متشکل از دو رساناست که میان آن ها لایه ای عایقی قرار گرفته است.
مزایای کابل RG
۱. این کابل ها دوام و پایداری نسبتاً بالایی دارند؛
۲. به راحتی و با هزینه ای پایین قابل نگهداری هستند؛
۳. به منظور انتقال تصویر از پهنای باند بسیار مناسبی برخوردار هستند؛
۴. ظرفیت انتقال در این کابل ها بالاست.
معایب کابل RG
۱. نصب این کابل ها کمی هزینه بر است؛
۲. به نسبت دیگر کابل ها سخت تر نصب می شوند؛
۳. برای استفاده در فاصله های طولانی چندان مناسب نیستند و دچار افت سیگنال می شوند؛
۴. جهت انشعابات به عناصر خاصی نیازمند هستند.
کاربرد کابل RG
از کابل های RG این روزها استفاده های زیادی می شود که در ادامه برخی از آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:
۱. استفاده از کابل RG در آنتن تلویزیون
یک کابل کواکسیال باکیفیت می تواند انتخابی بسیار مناسب برای آنتن تلویزیون و کمک به دریافت هر چه بهتر سیگنال تلویزیون باشد. به طور معمول برای آنتن تلویزیون از کابل کواکسیال ۷۵ اهم یا RG-6 استفاده می شود.
۲. استفاده از کابل RG در دوربین مدار بسته
در سیستم های مداربسته نیز از کابل RG استفاده می شود. بهترین کابل کواکسیال برای سیستم های مداربسته RG 59 یا RG-6 است. البته در این مورد کابل RG-6 به دلیل بهره مندی از ضخامت و استحکامی بالا کمی استفاده دشوارتری دارد.
۳. استفاده از کابل RG برای اینترنت
از دیگر موارد استفاده از کابل های RG می توان به استفاده جهت انتقال سیگنال های اتصالات اینترنت اشاره نمود. کابل کواکسیال به دلیل بهره مندی از مغزی یا رسانای بزرگتر سیگنال را با کیفیت بسیار مطلوبی ارائه خواهد داد. انتقال سیگنال های سطح گیگاهرتز توسط این کابل ها بسیار مناسب تر می باشد.
از دیگر موارد استفاده از کابل RGهمچنین می توان موارد زیر را نام برد:
• رادیو آماتوری
• سیستم های کابل زیر دریا
• تجهیزات ویدئویی خانه
• نرم افزارهای اترنت پهن باند
• رسانه های رادیو تبلیغاتی
• و….
میتوانید منبع مطالب از طریق لینک زیر ببینید : اطلاعات خرید کابل RG59 و سایر کابل ها

کابل RG دارای چه بخش هایی است؟

۱. رسانای درونی عادی یا همان مغزی: ساخته شده از جنش های مختلفی نظیر مس
۲. عایق جداکننده مغزی از شیلد: دارای جنسی پلیمری یا پلی اتیلنی
۳. صفحه یا شیلد سیم مسی ساده یا قلع اندود به هم بافته شده: مورد استفاده همراه با نوار آلومینیومی
۴. بخش روکش

انواع کابل RG یا کواکسیال

به طور کلی می توان کابل های کواکسیال را به دو دسته اصلی زیر تقسیم بندی کرد:
۱. کابل کواکسیال با امپدانس ۷۵ اهم
۲. کابل کواکسیال با امپدانس ۵۰ اهم
از کابل های ۷۵ اهم نظیر کابل RG-6 جهت سیگنال های ویدئویی بهره گرفته می شود. اما کابل های ۵۰ اهم بیشتر در مورد داده ها و ارتباطات بی سیم استفاده می شوند. منظور از امپدانس میزان مقاومتی است که سیم کابل در مقابل جریان متناوب از خود نشان می دهد.
در کابل های کواکسیال اهم نشان دهنده میزان امپدانس کابل است. در این بین می توان گفت از دو مورد ذکر شده بیشترین استفاده متعلق به کابل RG-6 و RG-59 می باشد.

کابل RG-6

این کابل از مغزی یا رسانایی بزرگتر برخوردار است. به همین دلیل در ارائه سیگنال ها کیفیت بیشتری را از خود نشان می دهد. کابل های RG همچنین دارای عایق دی الکتریکی ضخیم تر هستند و از شیلد متفاوت تری برخوردارند.
این نوع کابل RG به راحتی قابل نصب در دیوارها و سقف هستند.
کابل RG-59
این کابل را می توان کابلی کاربردی در اتصالات و مصارف خانگی و داخلی به شمار آورد. این کابل دارای مغزی نازک تری به نسبت کابل RG6 می باشد. غالباً این نوع کابل در مسافت های کوتاه اجرا می شود و برای انتقال فرکانس پایین مناسب است.

ویژگی های کابل RG59

۱. این کابل از بخش هایی نظیر شیلد، عایق و مغزی تشکیل شده است. قطر مغزی یکی از مهم ترین ویژگی های این کابل است. قطر مغزی در کابل های RG-59 چیزی حدود ۱.۲ تا ۱.۸ میلیمتر می باشد. به طور معمول مغزی این کابل از جنس آلومینیوم، مس و آلیاژ مس است.
۲. این کابل ها در اطراف مغزی خود دارای عایقی پلاستیکی از جنس فوم هستند که به طور معمول این بخش، سفید رنگ یا شفاف است. این لایه مغزی را از شیلد جدا می کند.
۳. شیلد، لایه بعدی این کابل است که نویز اطراف سیم را جذب می کند.
۴. لایه خارجی کابل در واقع دارای روکشی از PVC است که از کابل محافظت می کند.
۵. این کابل ها دارای شباهت بسیاری به کابل های آنتن تلویزیونی هستند و تنها فاکتورهایی نظیر قطر مغزی و حجم شیلد این دو را از یکدیگر متمایز می کند.
۶. کابل های RG59 از محدودیت طول برخوردار هستند و تا حداکثر فاصله ای ۵۰۰ متری می توان روی آن ها حساب ویژه ای باز کرد. البته برای استفاده های طولانی تر می توان به کمک تقویت کننده یا به واسطه آنتن یا فیبر نوری، انتقال را انجام داد.
۷. از دیگر ویژگی های اساسی کابل های RG-59 کابل کشی آسان توسط آن هاست. این موضوع باعث شده در نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و آنالوگ HD از این نوع کابل استفاده شود.
تفاوت های میان کابل RG-59 و RG-6
۱. کابل RG-6 در مقایسه با کابل RG-59 از ضخامت بیشتری برخوردار است. در واقع این ضخامت بیشتر ناشی از ضخامت بیشتر هسته داخلی و عایق RG-6 است.
۲. به نسبت کابل RG-59، کابل RG-6 دارای دامنه فرکانس بهتری است. این موضوع باعث شده کابل RG6 قیمت بالاتری داشته باشد.
۳. از دیگر تفاوت های میان این دو کابل می توان به عدم کاهش زیاد ولتاژ در کابل RG-6اشاره نمود. لذا در این کابل ها افت ولتاژ کمتر خواهد بود.

برای خرید کابل RG باید به چه نکاتی توجه شود؟

خیلی از افراد ممکن است زمان خرید کابل کواکسیال درگیر RG59 یا RG6 بودن آن شود. این در حالی است که در این زمینه مهم ترین چیز کلاس کابل می باشد. هر کلاس کابل از نظر پارامترهایی نظیر شیلدینگ و عایق با یکدیگر متفاوت هستند. برای همین نیاز است که بسته به نیاز خود کلاسی مناسب را انتخاب کرد.
در ادامه این دو پارامتر را بیشتر با هم بررسی می کنیم:

۱. شیلدینگ کابل RG

به کمک شیلد کابل، تداخل نویزها اتفاق نمی افتد و از این رو کیفیت سیگنال ها در سطح مطلوبی خواهد ماند. به طور معمول در ساخت کابل RG از دو نوع شیلد سیم بافته یا فویل استفاده می شود. البته در این بین تعداد زیادی از کابل های کواکسیال از هر دو شیلد برخوردار هستند. لذا هر چه کابل مورد نظر از شیلد بیشتری برخوردار باشد بهتر سیگنال ها را در مسیرهای طولانی انتقال می دهد.
غالباً شیلد فویلی متشکل از فویلی آلومینیومی یا میلاری است و زیر سیمی بافته شده فلزی به دی الکتریک وصل می شود. به نوعی می توان گفت شیلد فویلی محافظ هسته است و او را از تداخل الکترومغناطیسی با فرکانس بالا حفظ می کند.
اما شیلد سیم بافته از رشته سیم های کوچک و با تعداد زیاد ساخته می شود و در اطراف دی الکتریک یا شیلد فویلی بافته شده قرار می گیرد. این شیلد وظیفه محافظت از کابل در مقابل تداخل فرکانس های پایین تر را برعهده دارد.
به طور معمول کابل RG59 دارای سیم بافته مسی و کابل RG6 دارای سیم بافته مسی یا آلومینیومی است.

۲. غلاف کابل RG

فضای باز در نظر گرفته شده برای گردش هوا در بالای سقف یا در بخش کف ساختمان پلنوم نام دارد و نیز به طور معمول در هر ساختمانی وجود آن ها بسیار نیاز است. اما پلنوم به دلیل برخورداری از اکسیژن در صورت بروز آتش سوزی مشکلاتی را به وجود می آورد. لذا نیاز است به منظور جلوگیری از پخش آتش و دود این بخش ها دارای کابل استانداردی باشند.
بهترین کابل برای این بخش کابل پلنوم با روکشی نسوز است. در صورت استفاده از کابل در فضاهای باز و در معرض بارندگی یا نور شدید آفتاب این کابل نیاز است که از غلاف پلی اتیلن یا PVC با خاصیت ضد اشعه یو وی استفاده شود. این کابل ها همچنین در صورت نیاز به مدفون شدن باید به منظور مقاومت در مقابل ساییدگی، رطوبت و مواد شیمیایی نیز مطلوب باشند.
کیفیت کابل RG-59
موارد بسیاری می توانند کیفیت کابل RG را تغییر دهند. از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱. جنس مغزی کابل
۲. جنس شیلد یا همان عایق رسانا دور هسته
۳. کیفیت روکش دور کابل
هر چه هسته کابل از مس مرغوب و خالص تری برخوردار باشد به طبع کیفیت آن بیشتر و قیمت آن نیز به مراتب بالاتر می رود. کیفیت کابل همچنین کیفیت تصاویر در دستگاه های ضبط تصویر را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.
استفاده از کابل RG-59 در دوربین های مداربسته
از آن جایی که کیفیت تصاویر در دوربین های مداربسته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای همین نیاز است که از کابل مناسب و باکیفیتی برای دوربین های مداربسته بهره گرفته شود. به طور معمول بهترین کابل برای نصب دوربین های مداربسته کابل RG-59 است.
کابل های RG-59 شرایط بسیار مناسبی را برای کیفیت تصویر در دوربین های مدار بسته فراهم خواهند نمود. این کابل ها حتی در مسافت های بیشتر از ۵۰۰ متر نیز به واسطه فیبر نوری بهترین کیفت را تأمین می کنند.
خرید کابل RG
برای خرید انواع کابل  RG  نظیر کابل RG-6 و کابل RG-59  نیاز است که از فروشگاهی معتبر دست به خرید بزنید. با این کار مطمئن خواهید بود که کابل مورد نظر از کیفیت مطلوبی برخوردار است.
اگر به دنبال یک گزینه مطمئن و معتبر برای خرید کابل های RG هستید قطعاً نمایندگی های شرکت ویسمن کابل، انتظارات شما را برآورده خواهند ساخت. این شرکت در زمینه تولید انواع کابل ها همواره موفق ظاهر شده و ارائه دهنده بهترین محصولات است.
شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده از این شرکت دست به خرید بهترین کابل RG بزنید.
نکته
در صورتی که در انتخاب کابل RG دچار تردید هستید؛
اگر نمی دانید بسته به شرایط شما بهترین کابل RG کدام است؛
اگر دوست دارید در مورد میزان کابل مورد نیاز خود با یک متخصص مشورت کنید:
کافی است با شماره تلفن های شرکت ویسمن کابل تماس گرفته و از مشاوره حرفه ای بهره مند شوید.