خواص روغن درخت کاج؛ مبارزه با سرطان، عفونت، حتی بوی بدن | تغذیه

ناشر : دانلود آهنگ غمگین

خواص روغن درخت کاج؛ مبارزه با سرطان، عفونت، حتی بوی بدن | تغذیه


ذکر به برگ های سوزنی کاج صحنه‌ های زمستانی را در ذهن تداعی می ‌کند، اما این درخت و روغن الزامی آن، منابع مناسب تندرستی در تمام طول سال هستند. این روغن از طریق تقطیر برگ های سوزنی و شاخه های کاج به دست می آید. این سوزن‌ ها قسمت اعظم مواد شیمیایی فعال و مواد باارزش را در اختیار دارند..

اسانس روغنی درخت کاج درست مثل خود درخت، عطری تازه، چوبی و زمینی دارد.

عموما، از اسانس روغنی برگهای سوزنی کاج زیادتر برای جنگیدن با گلو درد و عفونت ‌های تنفسی، خستگی، درد عضلانی و ورم مفاصل مصرف می ‌شود.

این روغن سودمند در در ساخت محصولات آرایشی، عطرها، روغن ‌های حمام، خوشبوکننده هوا و بخور مورد مصرف قرار می‌ گیرد و از برگهای سوزنی درختان (Abies) _ یک نوع های درختچه های متقارن، همیشه سبز و مخروطی متعلق به خانواده کاج هستند.

سیستم ریشه ‌ای این درخت به پیشگیری از فرسایش خاک یاری می‌ کند. این نوع درختی در آمریکای شمالی و مرکزی، اروپا، آسیا و آفریقای شمالی یافت می ‌شوند که اکثر در مناطق کوهستانی این قاره‌هاپرورش می ‌کنند. اسانس روغنی سوزنی کاج اکثر از سوزن‌ های کاج (Abies balsamea)  یا  (Abies alba) به دست می آید.

مزایای تندرستی اسانس روغن کاج

برخی از شایع ترین مزایای اسانس روغن کاج جملهند از:

 • کم شدن درد آرتریت
 • معالجه برونشیت
 • جنگیدن با علامت های سرماخوردگی
 • معالجه سرفه
 • جنگیدن با نشانه ها آنفلوانزا
 • کم شدن نشانه ها روماتیسمی
 • معالجه سینوزیت
 • کم شدن خستگی
 • پیشگیری از عفونت
 • کم شدن درد
 • تثبیت تندرستی استخوان ها
 • دارای خصوصیات ضد میکروبی
 • زیاد شدن عملکرد تنفسی
 • کم شدن بوی بدن
 • ضد عفونی کننده طبیعی

۹ استفاده روغن الزامی کاج

نظیر خیلیی از روغن های الزامی دیگر، راه های بیشتری وجود دارد که شما می توانید از روغن کاج مصرف نمایید. ما در این مطلب بعضی از مناسبترین کاربردها و مصرف های این روغن سودمند را تحقیق می کنیم. با ما همراه باشید:

 1. جنگیدن با سرطان

روغن برگ سوزنی کاج به عنوان یک فاکتور ضد سرطان اثربخش شناخته شده است. مطالعات مدرن در فرانسه نشان داده ‌اند که خیلیی از خصوصیت ‌های ضد تومور در روغن کاج وجود دارد و این سبب می ‌شود که این روغن مفید یک معالجه طبیعی برای سرطان باشد.

 1. جلوگیری از عفونت

روغن کاج شامل غلظت بالایی از مواد آلی است که می ‌توانند به پیشگیری از عفونت‌های پرمخاطره یاری کنند. به همین علت می ‌تواند به عنوان یک فاکتور یاری ‌های اولیه فعال مورد مصرف قرار گیرد. یک بالم یا مرهم شامل اسانس درخت کاج، دفاع خیلی مناسبی در برابر عفونت ها را ایجاد می کند.

 1. رایحه معالجه ای یا آروماتراپی

اسانس برگ سوزنی کاج را می توان برای بهره مندی از مزایای آروماتراپی اش منتشر و یا استنشاق کرد. گفته می ‌شود روغن کاج در حالی که جسم را به استآسان تشویق می کند، دارای تاثیر قدرت قسمتیدن به ذهن است. زمانی احساس می‌ نمایید استرس دارید و یا احساس سرماخوردگی دارید، اندکی روغن کاج می ‌تواند تنها چیزی باشد که به بازگشت آرامش شما یاری می ‌کند و انرژی شما را تثبیت می ‌کند. بنابراین این روغن سودمند راهی مناسب برای تسکین استرس است.

 1. ضد درد

طب سنتی و آیورودا اکثر از روغن کاج به عنوان یک ضد درد طبیعی مصرف می کنند. برای آرام کردن ماهیچه‌ ها و تسکین درد بدنریال روغن کاج را می توان به طور هر روزه در یک نسبت ۱:۱ با یک فاکتور حامل به کار برد.

ماهیت برانگیختن روغن می ‌تواند خون را به میزان پوست منتقل کند ، بنابراین زیاد شدن مقدار التیام و کوتاه شدن وقت ریکاوری را زیاد شدن می‌ دهد.

 1. دفع مسمومیت

روغن کاج شامل مواد فعالی است که می توانند سبب دفع سموم از جسم شوند. با توجه به خصوصیات پاکسازی و همینطور جنگیدن با رادیکال های آزاد و گونه های باکتری‌ها، این روغن مفید قادراست برای مردمی کهتلاش در سم زدایی جسم خود دارند سودمند باشد.

 1. پاکسازی و تصفیه

به طور کلی، روغن‌ های اسانس، به عنوان افزودنی ای عالی به محلول ‌های تمیز کننده خانگی مورد مصرف قرار می گیرند و روغن الزامی کاج نیز از این قاعده مستثنی نیست. دفعه بعد که به یک پاک ‌کننده چندمنظوره احتیاج داشتید، می ‌توانید چند قطره روغن برگ درخت کاج را برای ضد عفونی کردن به ضد عفونی خوب و قوی اضافه نمایید. پس از تمیز کردن با این محلول فوق العالده شما می ‌توانید به خانه ای نگاه نمایید که بوی جنگل را می‌ دهد.

 1. عملکرد تنفسی

به دنبال معالجه ای طبیعی برای سرفه و گلودرد هستید؟ چند قطره روغن اسانس برگهای کاج در پخش کننده اسپری بریزید و در فضا منتشر نمایید و با آسودگی طبیعی نفس بکشید. طبق مطالعات منتشر شده در ژورنال بیوشیمی بالینی و غذا، روغن اسانس کاج می ‌تواند برای مسائل تنفسی مشترک بین سرماخوردگی و انفلانزا، خیلی سودمند باشد.

 1. بوی بدن

بوی تازه و تمیز روغن الزامی کاج، تنها علت این است که این روغن الزامی ، دفاعی عالی در برابر بوی جسم است. هم چنین باکتری هایی که می ‌توانند منجر به بوی زننده جسم شوند را نیز کم شدن می ‌دهد. اگر شما بوی جنگل را دوست دارید، با مصرف محصولاتی که شامل این روغن الزامی هستند ، عاشق می ‌شوید.

 1. استخوان ‌های عدم موفقیته و پوکی استخوان

روغن برگ های سوزنی کاج اکثر در صدر فهرست مناسبترین روغن ‌های الزامی برای یاری به تعمیر و بازسازی استخوان است. شما می‌توانید روغن اسانس را هر روزه سه بار در ناحیه مورددید اعمال نمایید، اما به یاد داشته باشید که قبل از اعمال به پوست آن را با یک روغن حامل مثل روغن نارگیل در یک نسبت ۱:۱ رقیق نمایید.

دستورالعمل هایی برای روغن درخت کاج

این گونه روغن الزامی عمدتا به صورت خارجی مصرف می ‌شود اما می ‌تواند به طور داخلی هم تحت تقویت خوب مورد مصرف قرار گیرد. باارزش ‌تر از تمام اینکه روغن الزامی بایست بالاترین کیفیت را داشته باشد، که به معنای یک نشان تجاری است که ۱۰۰ درصد خالص، ارگانیک و معالجه ای است و برای استفاده داخلی به کار می‌ رود.

دوم اینکه ، یک روغن الزامی بایست فقط با پیشنهاد و نظارت یک کارشناس بهداشت واجد تقویت استفاده شود. وقتی که می خواهید به طور داخلی مصرف نمایید، یک قطره از روغن را به چهار اونس آب اضافه کرده یا به عنوان یک مکمل رژیم خوراکی با یک قاشق چای خوری عسل آمیخته ‌شود.

از لحاظ آروماتراپی یا محصولاتمحلی خانگی، روغن اسانس سوزنی کاج به مناسبی با روغن های اسطوخودوس، اسانس لیمو، روغن پرتقال، روغن نارگیل و روغن رزماری به مناسبی ترکیب می شود.

برای درست کردن یک اسپری خوشبو کننده هوا و پاک کننده، به راحتی ۴ اونس آب مقطر با ۲۵ قطره روغن کاج، ۱۵ قطره اسانس پرتقال و ۱۰ قطره اسانس اسطوخدوس در یک بطری اسپری ترکیب نمایید.

پیامد جانبی احتمالی روغن الزامی کاج

در وقتی که این روغن الزامی در غلظت‌ های بالا مصرف شود می ‌تواند سبب خارش پوست شود. قبل از اعمال هر گونه روغن الزامی به پوست خود، شدیدا پیشنهاد می‌ شود که بعد از اینکه به درستی روغن را با یک روغن حامل خوب رقیق کردید، یک تست پوستی کوچک را به بخش غیر حساس جسم انجام دهید. روغن کاج بایست همیشه با یک روغن حامل مثل روغن نارگیل در یک نسبت ۱:۱ و قبل از اعمال بر روی پوست رقیق شود.

به علاوه، زمان مصرف روغن ‌های الزامی همیشه از ارتباط مستقیم با چشمان و یا دیگر غشا مخاط پرهیز نمایید.  نظیر تمام روغن‌ های اسانس، روغن اسانس کاج نبایست به آسانی در دسترس بچه ها قرار گیرد و یا بدون نظارت بر بچه ها مورد مصرف قرار گیرد. اگر در تقویت دکتری ویژهی قرار دارید، باردار هستید و یا تحت معالجه قرار دارید، برای مصرف این روغن الزامی با دکتر مشورت نمایید.