خواص ریشه سنبل الطیب - درمان بی خوابی، اضطراب و فشارخون | تغذیه

ناشر : دانلود آهنگ غمگین

خواص ریشه سنبل الطیب - درمان بی خوابی، اضطراب و فشارخون | تغذیه


آیا از بی خوابی خسته شده اید یا اینکه بیمار هستید و نمی توانید به مناسبی بخوابید؟ می دانستید که گیاهی وجود دارد که قادراست بی خوابی، نگرانی و حتی نگرانی عصبی را خوب شدن بقسمتد؟ این گیاه معالجه ای سنبل الطیب نام دارد.

ریشه این گیاه به طور گسترده توسط مردم سرتاسر جهان برای خوب شدن نگرانی و کم خوابی مورد مصرف قرار می گیرد.

در این مقاله قصد داریم چند مورد از مزایای ریشه سنبل الطیب را با هم مرور کنیم.

۵ فایده ریشه سنبل الطیب:

  1. سنبل الطیب به خوب شدن خواب یاری می کند:

مطالعات انجام شده نشان می دهد سنبل الطیب وقتی که شخص برای به خواب رفتن احتیاج دارد را کم شدن می دهد و کیفیت خواب را خوب شدن می قسمتد. به همین خاطر اگر شما نیز جزو آن دسته از مردمی هستید که نمی توانند بخوابند امکان پذیر است ریشه سنبل الطیب همان چیزی باشد که به دنبالش هستید.

بر خلاف زیادتر داروهای خواب، این گیاه پیامد جانبی کمتری دارد و نتایج آن شگفت انگیز است. در یکی از مطالعات انجام شده دانشمندان به این نتیجه رسیدند که تاثیر ریشه سنبل الطیب بر روی خواب ضعیف خیلی قابل توجه است.

در میان شرکت کنندگان این مطالعه، ۴۴ درصد خوب شدن خواب و ۸۹ درصد خواب عالی را گزارش کردند. افزون بر این، در این گروه مطالعه ای هیچ پیامد جانبی گزارش نشد. مناسب حالا سوال اینجاست که ریشه سنبل الطیب چرا چنین تاثیری دارد و قادراست خواب را خوب شدن بقسمتد؟ عصاره این گیاه با زیاد شدن میزان GABA در مغز قادراست شما را آرام تر سازد.

GABA یک سرایت دهنده عصبی مهارکننده است و در مقادیر به اندازه قادراست تاثیر آرام قسمتی داشته باشد. نتایج حاصل از یک مطالعه نشان می دهد که عصاره این گیاه قادراست سبب آزادسازی GABA از مغز شود. افزون بر این، والرنیک اسید موجود در این گیاه جلوی آنزیمی را می گیرد که GABA را خراب می کند و همین سبب خوب شدن خواب مردم می شود.

  1. سنبل الطیب نگرانی را خوب شدن می قسمتد:

کارشناسان گرفتنه اند که ریشه سنبل الطیب میزان ماده شیمیایی به نام GABA را در مغز زیاد شدن می دهد. این ماده شیمیایی به مرتب کردن سلول های عصبی و خوب شدن نگرانی یاری می کند.

داروهایی همانند  آلپرازولام و دیازپام نیز میزان GABA را در مغز زیاد شدن می دهد. والرنیک اسید موجود در این گیاه به عنوان فاکتور ضد نگرانی عمل می کند. جای شگفتی است که یک گیاه بتواند چنین اثری بر روی مغز داشته باشد.

  1. سنبل الطیب فشار خون را پایین می آورد:

مناسب حالا شما می دانید که ریشه سنبل الطیب تاثیر ارام قسمتی دارد. به همین خاطر از شنیدن اینکه چنین گیاهی قادراست به کم شدن فشار خون و خوب شدن تندرستی قلب یاری کند شگفت زده نخواهید شد. ماده فعال یکسانی که سبب اثربخش بودن ریشه این گیاه برای استرس و مدیریت نگرانی می شود قادراست به مرتب کردن فشار خون نیز یاری نماید.

فشار خون بالا یکی از مواردی است که بایست از بروز آن جلوگیری نمایید زیرا قادراست ریسک سکته و حملات قلبی را زیاد شدن دهد. مکمل های ریشه سنبل الطیب می توانند به طور طبیعی فشار خون را کم شدن دهند و ان را در میزان سالمی نگه دارند. همین امر سبب می شود تندرستی قلب خوب شدن یابد.

  1. سنبل الطیب گرفتگی و درد دوران قاعدگی را تسکین می قسمتد:

ماهیت آرام قسمتی این گیاه قادراست انتخاب هوشمندانه ای برای تسکین درد و گرفتگی های دوران قاعدگی باشد. این گیاه قادراست شدت و ناراحتی دراثر دوران قاعدگی را کم شدن دهد.

ریشه سنبل الطیب دقیقا چگونه اینکار را انجام می دهد؟ این گیاه آرام قسمت است و قادراست جلوی اسپاسم عضلات را بگیرد و به عنوان شل کننده طبیعی عضلات عمل کند. ریشه سنبل الطیب قادراست گرفتگی ها و انقباضات شدید عضلات رحم را خوب شدن بقسمتد.

  1. سنبل الطیب مدیریت استرس را خوب شدن می قسمتد:

با کم شدن نگرانی و خوب شدن کیفیت خواب، ریشه سنبل الطیب قادراست به مدیریت استرس روزانه یاری کند. استرس مزمن قادراست سبب ایجاد حس نگرانی شود اما نگرانی قادر است شما را زیادتر از قبل گرفتار استرس نماید.

ریشه سنبل الطیب با خوب شدن میزان GABA در مغز قادراست آرام سازی جسم و ذهن را آسان تر انجام دهد. از آنجایی که آرام سازی برای خوب شدن استرس الزامی است این گیاه یک ماده عالی و طبیعی برای کم شدن استرس و خوب شدن کیفیت زندگی است.

چگونه از سنبل الطیب مصرف کنیم؟

این گیاه را می توان به صورت مکمل در اشکال متفاوت خریداری کرد. شما می توانید عصاره پودر شده را به شکل کپسول ، چای و عصاره مایع خریداری نمایید.

سنبل الطیب را می توان به صورت روغن الزامی نیز مورد مصرف قرار داد. بوی سنبل الطیب بیشتر مناسب نیست اما مزه آن قابل تحمل است.

این گیاه بعد از یک یا دو هفته مصرف منظم اثر خود را نشان خواهد داد. برای بی خوابی، یک یا دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب یا سه بار در روز استفاده نمایید.

پیامد جانبی احتمالی سنبل الطیب:

اگرچه ریشه سنبل الطیب همواره امن در دید گرفته می شود اما پیامد جانبی همانند سردرد، سرگیجه یا درد شکمی امکان پذیر است رخ دهد. بعضی از اوقات مردم امکان پذیر است به سنبل الطیب بازتاب نشان دهند.

زیادتر مطالعات اثر اسیب رسانی در مورد این گیاه بر روی باروری و پیشرفت جنین نشان نداده اند. با اینحال مناسبتر است قبل از استفاده هر گونه گیاهی با دکتر خود مشورت نمایید.

برای زیادتر مردم، ریشه سنبل الطیب به دید سبب ایجاد وابستگی نمی شود. همینطور ترک این گیاه احتیاج به زحمت بیشتری ندارد. با اینحال در بعضی از مردم امکان پذیر است علامت های وابستگی وجود داشته باشد.

اگر می خواهید بعد از مدت زیاد استفاده این گیاه را متوقف نمایید، مناسبتر است اینکار را به تدریج انجام دهید. از آن جایی که سنبل الطیب سبب خواب آلودگی می شود آن را قبل از رانندگی، کار کردن با دستگاه های سنگین یا فعالیت هایی که احتیاج به هوشیاری داری استفاده ننمایید.

اگر مریضی کبدی دارید از استفاده این گیاه پیشگیری نمایید. ریشه سنبل الطیب قادراست تاثیر دیگر مکمل های خواب را زیاد شدن دهد. به همین خاطر پیشنهاد می شود این گیاه را به همراه دیگر مکمل های خواب استفاده ننمایید.

همینطور این گیاه نبایست با فاکتور های کم شدن دهنده فعالیت بدنی همانند الکل یا بنزودیازپین استفاده شود. سنبل الطیب قادراست با بعضی از داروهای تجویزی تداخل ایجاد نماید و تاثیر آن ها را زیاد شدن دهد. قبل از استفاده این گیاه با دکتر خود مشورت نمایید.

دانلود آهنگ غمگین قرار دهید ما نظر های شما رو خوانده و به شما پاسخ خواهیم داد